Thursday, 19 Sep 2019

Znaki, że kobieta nie będzie dobrą matką

W życiu każdego mężczyzny przychodzi czas, że wiąże się z kobietą. Wesołe kawalerskie życie przeminęło z wiatrem i teraz nadszedł czas pomyśleć o przyszłości, rodzinie, własnym domu itp.

Nikomu z Panów nie trzeba tłumaczyć, że dobór życiowej partnerki to podstawa szczęśliwego życia. Takim rozważaniom często towarzyszą różne wątpliwości przeplatane emocjonalnym podejściem do swojej kobiety. Jakie pytania sobie zadajecie? Jednym z najważniejszych naszym zdaniem jest: Czy ona będzie dobrą matką? Wszak istnieją pewne rzeczy, które mogą na to wskazywać.

10. Brak odpowiedzialności

Mężczyzna chce by matka jego dzieci była osobą odpowiedzialną. Dlatego należy przypatrywać się najdrobniejszym nawet szczegółom: od zbyt szybkiej jazdy samochodem po nadużywanie używek, czy nawet jedzenia. Patrz i obserwuj jak traktuje swoją pracę i związane z nią obowiązki – lekkie, takie „lajtowe” podejście powinno zapalić lampkę ostrzegawczą. Jeżeli Twoja dziewczyna ma problemy w pracy (np. często ją zmienia) lub też na uczelni – sprawdź to by się przekonać czy kłopoty wynikają z obiektywnych, „życiowych” przyczyn czy też kobieta sama prokuruje sobie kłopoty. 
Mężczyźni pragną najczęściej, aby dom był tą „bezpieczną przystanią”, gdzie odnajdą ciepło, uśmiech, który usuwa rozterki dnia codziennego. Mężczyzna pragnie by jego dzieci rosły w otoczeniu, które jest poukładane, a nie chaotyczne.

9 . Ona nie chce dzieci

Jeżeli kiedykolwiek usłyszysz od kobiety takie słowa, powinna natychmiast odezwać się syrena ostrzegawcza i głośno wyć. Jeżeli kobieta powie głośno, że nie chce mieć dzieci to mocno to przeanalizuj, czy jest sens planowania dalszego wspólnego życia. Oczywiście pod warunkiem, że Ty chcesz mieć dzieci. 

Może się wydawać, że w pewnym momencie w kobiecie odezwie się ten instynkt macierzyński. Rzeczywiście może, ale nie musi, tym bardziej gdy otoczenie w którym funkcjonuje (praca), nie skłania jej do myślenia o potomstwie. Jeżeli zaczniesz ją „nawracać” może się to skończyć ustawicznymi kłótniami, które nie są tymi „typowymi” w małżeństwie. Poza tym nie ma co ukrywać, że kobiecie zegar biologiczny tyka szybciej niż mężczyznom i przedłużanie w czasie urodzenie dziecka działa tylko na niekorzyść.

8. Materializm

Tu w zasadzie komentarz jest zbędny. Wszelkie tłumaczenie jest dla nas mężczyzn logiczne:  powinniśmy się trzymać od materialistek z daleka. Jednak jakże różnie to wygląda w rzeczywistości. Niestety, ale kobieta słabość mężczyzn potrafi doskonale wykorzystać, bo umie tak grać, że nikt się na początku nie zorientuje, a potem jest już za późno. Niby o tym wszyscy wiedza, ale wciąż popełniamy te same błędy.
Warto dodać tu pewną dygresję. Kobieta może być przyzwyczajona do życia na wysokim standardzie i w momencie, kiedy po ślubie niestety trzeba koszty nagle zacząć dokładnie liczyć i musi nastąpić pewne przewartościowanie, dochodzimy do punktu zapalnego, który może dokonać spalenia waszego związku już u zarania. Pamiętajmy mądra kobieta powie: Razem do wszystkiego dojdziemy, własną pracą. W przeciwnym wypadku kobieta będzie miała do Ciebie wieczne pretensje.

7. Egocentryzm

Jeżeli dziewczyna większość uwagi skupia na sobie, Ciebie traktując czasami jak powietrze, tym bardziej gdy nie skaczesz wokół niej i nie zadowalasz jej wymyślnych zachcianek. powiem prosto – uciekaj, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Ona raczej na pewno się nie zmieni, bo to już taki charakter. Nawet jak zauważy, że masz już tego dość i zmieni swoje postępowanie na lepsze to jednak charakteru nie zmieni i po jakimś czasie wszystko będzie wychodziło w codzienności.
Nie muszę chyba dodawać, że taka matka nie będzie dobrym przykładem dla dzieci… 

6 – Imprezowiczka

Uważnie obserwuj dziewczynę w zabawie. Bo nie jest powiedziane, że skoro ona lubi się bawić to jest to negatywne same w sobie. Pytanie najważniejsze: jak się bawi? Jeżeli są to mocno zakrapiane weekendowe party z koleżankami, które do grzecznych dziewczynek nie należą – uważaj. Jeżeli zdarzy się, że nie wróci do domu,a Tobie powie, że spała u koleżanki – włącz swoje dyplomatyczne umiejętności i to sprawdź. 

Z drugiej strony są kobiety, które lubią po prostu tańczyć  – o tym czy kobieta chce potańczyć będzie świadczyć dobór lokalu i towarzystwa do zabawy. Jeżeli ona lubi tańczyć, a Ty umiesz i razem udajecie się na imprezę – to idealny układ.

Kobieta, która lubi ten pierwszy model zabawy daje podstawy aby myśleć, że będzie zaniedbywać dzieci, przedkładając spotkania ze znajomymi.

5. Obsesja młodości

Jeżeli zauważysz , że Twoja dziewczyna na każdą (nawet wyimaginowaną) zmarszczkę reaguje lekko histerycznie i przejmuje się bez powodu wspominając przy tym o czasach, kiedy była piękna i młoda, to oznaka, że matką nie koniecznie będzie dobrą.
Zazwyczaj takie kobiety:
– będą starały się być fajnymi mamuśkami, które dla dzieci (a szczególnie córki) będą bardziej przyjaciółką, przy której np, 16 letni młodzieniec (nastolatka) napije się piwa. 
– druga opcja jest dużo gorsza – kobieta będzie robiła wszystko by wróciły tamte dni, kiedy była młoda i piękna. Metody zachowania młodości będą przybierały różne formy od tych łagodnych po te ostateczne, jak choćby kosztowne operacje. Dla mężczyzny to utrapienie, które może psuć radość życia, a co gorsze będzie stanowić zły przykład dla dzieci, ukierunkowując je w stronę materializmu.

4. Brak opiekuńczości

Opiekuńczość jak inne rzeczy na tej liście to istotna cecha, bez której trudno sobie wyobrazić matkę Twoich dzieci.
Dlatego zwróć uwagę:
– czy dziewczyna troszczy się o Ciebie, kiedy np. jesteś chory,
– czy czasami przesadza niepokojąc się o Ciebie – może to być czasami męczące, ale generalnie to dobra cecha,
– czy ma „pociąg” do przytulania,
– czy pyta się Ciebie, gdzie jedziesz, gdzie będziesz itp. 
Jeżeli na te pytania odpowiedź jest pozytywna, to wszystko jest ok:)

3. Niecierpliwość

Cierpliwość to cech niezbędna u matki, szczególnie kiedy na świat przychodzi małe dziecko. Małe dzieci wymagają anielskiej cierpliwości od najmłodszych lat. Nie słuchają się, wymagają ciągłej uwagi, sprawiają kłopoty itd. 
Dobra matka – to matka cierpliwa, która umie wysłuchać i pokonać wszystkie niewygody.

2. Kompletny perfekcjonizm

Nie ma oczywiście niczego złego w przestrzeganiu pewnych norm i zasad, to wręcz cechy pożądane. Problem pojawia się wówczas, gdy perfekcjonizm przybiera skrajne formy niemożliwe do zrealizowania. Chodzi tu o brak jakiejkolwiek akceptacji dla najdrobniejszych niepowodzeń i niedoskonałości. Matka, która będzie wykazywała takie tendencje może zrobić dziecku krzywdę, niejednokrotnie pozbawiając je dzieciństwa w pogoni za przekraczającymi możliwości potomstwa celami.

1. Agresywne zachowanie

Tu w zasadzie nie ma o czym dyskutować. Kobieta przejawiająca agresywne zachowania powinna zostać, brzydko mówiąc, odstawiona. Odwróć się na pięcie i idź w drugą stronę, tak by Twoje ścieżki nie krzyżowały się z jej drogami. Agresywne zachowanie jest zalążkiem patologii. Mężczyzna najczęściej pragnie mieć w domu , tę „bezpieczną i spokojną przystań”. Sytuacja, gdy po dniu pracy przychodzisz do domu i zamiast odpoczywać musisz toczyć wojnę z nadpobudliwą małżonką dotyka wielu mężczyzn. Nasza rada: patrz i wyciągaj wnioski.

Powyższe 10 rad nie wyczerpują tematu, lecz tylko lekko zahaczyły o ten ważny aspekt jakim jest wybór przyszłej małżonki. Niektórzy mężczyźni twierdzą, że potrafią kobietę sobie „wychować”, tylko drodzy Panowie czy najczęściej nie jest odwrotnie? 

Dodaj komentarz