Saturday, 24 Aug 2019

Zegar XP3

Oto prawdziwy kąsek dla osób, które nie mogą żyć bez gadżetów. Zegarek XP3 potrafi pokazać godzinę i tekst, który lewituje w powietrzu. Już sam widok tego urządzenia sprawia, że możemy domyślać się o niezwykłości tego gadżetu.
Wygląd zewnętrzny daje nam wrażenie, że nie mamy do czynienia z masówką rodem Made In China. Zegarek został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nadają mu nie tylko elegancji i szyku, ale sprawiają że może być umieszczony na salonach lub gabinecie prezesa godnie reprezentując dom lub biuro. 
Na czym polega fenomen tego urządzenia? Otóż wykorzystuje ono technologię „Persistence of Vision”, dzięki której zegar tworzy obraz, który „unosi się w powietrzu”, przez co otrzymujemy zjawisko „trwałości obrazu”.
Uzyskanie takiego efektu zostało osiągnięte poprzez oscylację wahadła w płaszczyźnie, które porusza się prostopadłe do linii wzroku patrzącego. Na wahadle zainstalowano 8 diod LED, zapalających się na 0,185 milisekundy, a diody zostały zaprogramowane tak, aby zapalały się w ustalony sposób.

Dzięki temu uzyskujemy stymulację niewielkiego obszaru siatkówki, gdzie nasz mózg interpretuje to jako punkt świata.. Podczas ruchu powoduje to wyświetlenie wzoru, który jest interpretowany przez mózg jako napis „wiszący w powietrzu”. Po uruchomieniu urządzenia wskazówka rozpędza się do takiej prędkości, która pozwoli na wywołanie efektu docelowego. Zegar pracuje w absolutnej ciszy, więc nie ma potrzeby obawiania się, że coś może zakłócić domowy spokój.
Zegar spełnia kilka zadań. Jego podstawowe to oczywiście pokazywanie godziny w trybie 12 lub 24h, a dodatkowo ma możliwość wyświetlania tekstu zawierającego max. 200 znaków, które mogą wyświetlać się po sobie, przesuwając się przed oczyma lub wyświetlać pojedynczo. Oprócz tego urządzenie posiada wbudowane powitania oraz życzenia (szkoda tylko, że w języku angielskim).
Aby czas pracy zegara był jak najdłuższy wyposażono go w tryb oszczędzania energii.
Niezaprzeczalnym atutem zegara są kolory w jakich wyświetla wszelkie informacje. Otóż jest to kolor niebieski i czerwony które nie dość że ostatnimi czasy są bardzo popularne to nadają elegancji i prestiżu.

Specyfikacja:
– Wymiary: 31cm [wys.] x 38cm [szer.] x 12cm [dł.]
– Wbudowany kalendarz na najbliższe 100 lat
– Oszczędność energii
– Wyświetlanie wiadomości powitalnych 
– Możliwość zaprogramowania do 4 wiadomości własnych (200 znaków/każda)
– Wyświetlacz w kolorze niebieskim lub czerwonym

Dodaj komentarz